Doğadan Yöresel
Doğadan Yöresel
Favorilere Ekle
Yeni
  • BY0512201869

Taze Yaban Mersini (5 Kg)

En az gönderim 5 Kg dır. Sevkiyat sadece Otobüsle dir. Kargo ile gönderim yoktur. Siparişinizi 0506 300 94 94 nolu Whatsapp hattımızdan verebilirsiniz.

1.250,00
TÜKENDİ
  • Fırsat Ürünü
  • Hızlı Kargo

KANSER HASTALIKLARI;

                  Anti kanserojen ve antitoksidan özelliğe sahip olan “Yaban Mersini” vücudu kanserden koruyan enzimleri aktif hale getirerek bu ölümcül hastalığa yakalanma riskini azaltır.Kansere karşı önleyici etkisi olan enzimleri aktive etme özelliği olduğu ve karaciğer kanserinde tümörün gelişmesini durdurabileceği Amerika da ki bir araştırmada tespit edilmiştir. Taze yabanmersini suyu laboratuvar çalışmalarında meme kanseri ve rahim kanseri hücrelerinin büyümesini engellemiştir, Yabanmersini ayrıca antioksidan içeriği yüksek olan pterostilbenes adı verilen bileşikleri içerir. Vermont üniversitesince yapılan ve Journal of Gastrointestinal Surgery’ in 2010 mayıs sayısında yayınlanan araştırma sonucuna göre pterostilbenes pankreas kanseri hücrelerinin ölümüne neden olmuştur.

Kanser tedavisi görenler hangi üründen ne kadar kullanılmalı:

Taze veya şoklu Yabanmersini (likapa) : ilk 15 gün günde 500 gram daha sonra günde 350 gr. Yabanmersini (likapa) marmeladı : İlk 10-15 gün günde 1 kavanoz (380 gramlık kavanozlarda ) sabah yarım kavanoz (150 gram) akşam yemeğinden 1 saat sonra yarım kavanoz (150 gram) diğer günlerde kan değerleri 12-13 un üzerinde ise 2 günde 1 kavanoz (380 gramlık kavanozlarda ) kan değerleri düşük ise günde 1 kavanoz tüketmeye devam etmelidir.

Kalp, böbrek, bağırsak ve mesane gibi kanser türleri için yabanmersini şurubunu veya suyunu kullanmanız önerilmektedir.

Not: Kullanımlar Sabah aç karnına yenmeli ve 30 dakika başka bir şey yenmemeli veya akşam son yemekten 1 saat sonra yenmeli ve yatana kadar hiçbir şey yenilmemelidir. Kanser hastaları tedavi süresince yemek yeme istekleri olmayabilir bu durumda 1-2 saat aralıklarla 1 tatlı kaşığı şeklinde verilmesi önerilir.

Marmelat tüketemeyen kişilere kaşıkla şurup verilebilir. Kemoterapi alanlar kemoterapi aldığı gün kullanmasın diğer günlerde rahatlıkla kullansınlar.

Not: Kullanım bilgileri bilimsel araştırmalara dayanmamakta olup veriler ve bilgiler kanser hastalarının geri dönüşlerinden elde edilmiştir. İlaç olarak değil takviye besin olarak kullanılması önerilmektedir. Kanser tedavisi gören hastaların mutlaka doktoruyla görüşmesinde fayda vardır. Dozlar hastanın derecesine göre veya hastanın bünyesine göre azaltılır veya arttırabilinir.

ŞEKER HASTALIKLARI

Yabanmersini meyvesinin içeriğinde insüline benzer maddeler bulunmakta olup kan şekerini düşürür. Uzun ve düzgün kullanıldığında tedavi edici özelliği vardır. Kullanım şekli kanser hastalarının kullanım şekliyle aynı olmalıdır. Şeker hastaları bu kullanımların dışında yaprak çayını da mutlak kullanmalıdır.

GÖZ HASTALIKLARI

Göz yorgunluğu, Miyopluk,Katarakt,Karasu (Glokom: Göz tansiyonu), Şeker hastalığından kaynaklanan görme bozuklukları (Diyabetik retinopati ), Gece körlüğü gibi rahatsızlıklarda oldukça etkili bir meyvedir.Tavukkarası (retinitis pigmentosa) hastalığının ilerlemesini yavaşlatıcı özelliğe sahiptir, Gece görüşünü arttırır, Göz kamaşmasını giderir, Retinayı güçlendirir. Göz damarlarına dayalı hastaları özellikle yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

DAMAR HASTALIKLARI

aris,Basur (Hemoroid), Romatizmal ağrılar, Kan damarlarının tıkanması, Damar sertliği,Akciğer amfizemi, Zayıf kılcal damarların güçlendirilmesi, Artrit ( eklem iltihaplanması ) rahatsızlıkların tedavisinde, yardımcı faktördür. Damarlar yollarına dayalı hastaların özellikle yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

MİDE HASTALIKLARI

Bulanmayı baskılayıcı, Mide kramplarını önleyici, Ülser önleyici olarak kullanılır. Yabanmersini suyu veya şurubunu kullanmaları önerilmektedir.

SPERM SAYISI VE KALİTESİ

Yabanmersini doğal kan damarlarını açar , kan sayısını arttırır. Yabanmersini sperm sayısını artırdığı gibi sperm kalitesinde artırmaktadır. Ayrıca yabanmersini cinsel isteği de arttırmaktadır.

KOLERSTOL VE KARACİĞER YAĞLANMASI

Özellikle yabanmersini suyu (Şurubu) kolestrol ve karaciğer yağlanması üzerinde etkilidir.

Yaban mersini nedir? Faydaları nelerdir?

https://www.sabah.com.tr/yaban-mersini-nedir-faydalari-nelerdir

Yaban mersininin faydaları

http://www.milliyet.com.tr/yaban-mersininin-faydalari-pembenar-detay-sagliklibeslenme-2738196/

Yabanmersini faydaları nelerdir? Yabanmersini nasıl yetişir?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yabanmersini-faydalari-nelerdir-yabanmersini-nasil-yetisir-40757569

Ne işe yarıyor, herkes bilmeli: Yaban mersini faydaları

https://yemek.com/yaban-mersini-faydalari/sayfa/1

Yaban Mersini Meyvesinin 8 Muhteşem Faydası

https://sagligabiradim.com/yaban-mersininin-8-inanilmaz-faydasi/ Yaban mersininin vücuda 7 faydası https://www.cnnturk.com/saglik/yaban-mersininin-vucuda-7-faydasi

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 1.250,00 1.250,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Doğadan Yöresel Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.